PE15A1044
Mfr.Part #
PE15A1044
Manufacturer
Pasternack
Package/Case
Datasheet
PE15A1044
Description
LNA 1.7DB NF 10MHZ TO 550MHZ SMA
Stock
3
Manufacturer :
Pasternack
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
105mA
Frequency :
10MHz ~ 550MHz
Gain :
29.7dB
Mounting Type :
Noise Figure :
1.7dB
P1dB :
19dBm
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
10MHz ~ 550MHz
Voltage - Supply :
15V